top of page
הכנת קמבו

הכנת קמבו

להכנת הקמבו, השרף המיובש משולב במעט מים או רוק ליצירת משחה או מוגש בתצורת אבקה.  לאחר מכן הוא מחולק לנקודות ליישום נקודות קטנות (בערך 3 – 5 מ"מ קוטר) מבוצעת כויה של שכבת העור העליונה באמצעות חתיכת עץ ייחודית כעין סוג של גפן / זמורה או קטורת מקל.  לאחר ביצוע הכוויה מוסר העור העליון מהכוויות ומוחלות נקודות הקמבו. הקמבו המכיל בפפטידים הנקלטים בזרם הדם תוך שניות.

על פי רוב לפני כן מתן הקמבו נצרכת כמות גדולה של נוזלים, כשני ליטר מים.  בשל הסיכון להיפונתרמיה.  עקב כך לא היינו ממליצים לשתות כמויות גדולות של נוזלים כהכנה לטכס, אלא להמתין להנחיית השאמן.

לדברי פיטר גורמן, המינון הרגיל הוא בערך 10 מ"ג של קמבו לכל נקודה, עד למקסימום של 100 מ"ג ליום. מספר הנקודות משתנה בהתאם לגודל הגוף, ניסיון, סיבות ליישום ולעיתים גם מסורת המתרגל.  בעוד שנראה כי חמש נקודות נפוצות, יתכן שיידרש משמעותית פחות או יותר.

frog-icon.jpg

אמצעי זהירות

קמבו נלקח בצורה הטובה ביותר על בטן ריקה, שלפוחית ​​השתן ומעיים ריקים ככל האפשר.  רצוי להימנע ממזון מטוגן ובשרים כבדים למשך כ 8-10 שעות לפני  הטיפול.  יש להימנע גם מאלכוהול למשך 24 - 48 שעות לפני הטיפול.

בטיפול הראשון מומלץ לבדוק רגישות מיוחדת של המטופל לקמבו.  ניתנת כמות קטנה של קמבו, בנקודה יחידה ובכמות קטנה, כדי לאמוד תגובות שליליות.

מומלץ מאוד לא לנסות קמבו לבד, אלא למצוא מגיש קמבו או מדריך מנוסה.

אמצעי זהירות
למה לצפות

למה לצפות

ההשפעות המיידות של רפואת הקמבו הן אינטנסיביות ולא נעימות אך קצרות מועד, ונמשכות בדרך כלל לא יותר מ 30-40 דקות.  ההשפעות עלולות לכלול עליית חום, הזעה, צמרמורת וסחרחורת ככל שקצב הלב הופך מהיר - ואולי מגיע ליותר מ -190 פעימות בדקה.  במהלך הטיפול לחץ הדם עשוי לעלות או לרדת בצורה דרמטית, מלווה במודעות מוגברת לוורידים ולעורקים.  אנשים רבים מדווחים על תחושת עקצוץ או צריבה כמו חשמל שמתחיל מהנקודות ומתפשט בגוף. חלקם עשויים לחוש גם דיסוציאטיבי או שיכור גבוה.

בדרך כלל ניתן להימנע מהבחילה המדהימה עם קמבו לאורך זמן - על ידי הקאות, מתן צרכים או שניהם.  השפעות נוספות עלולות לכלול תחושת לחץ בראש, בצוואר ובגוף גוף, כאבי בטן, דלקת בגרון, יובש בפה, ראייה מטושטשת (או עיוורון זמני), קושי בתנועה, קהות שפתיים ולשון ועילפון.  אלו הם סך התגובות הגופניות של הגוף להרעלה חריפה.

לאחר שההשפעות הראשוניות הללו נשחקו וקצב הלב חזר לקדמותו, יתכן שיהיה צורך לנוח.  יש ההולכים לישון, יש הפשוט נחים ברוגע והשלווה שלאחר הטיפול.

לאחר טיפול הקמבו חווית החיים עשויה להרגיש משופרת.  אתם עשויים לחוש כוח פיזי רב, חושים מחודדים וכוננות נפשית מוגברת.  תופעות אלו עשויות לקחת יום להתממש או שהן יכולות להיות מיידיות.  יתכן גם מצב רוח מוגבר בעקביות, עלייה באנרגיה גופנית ונפשית, ירידה במצבי לחץ ומיקוד מוגבר ושקט נפשי ניכר.

חוויות משתתפים

frog-icon.jpg

Fresh

ארקאשה, 2020

כמה מילים על החוויה שלי אם הקאמבו 🐸

בתקופה מאד מאתגרת בחיים עם הרבה אנרגיה נמוכה מסביב, אי וודאות, ודברים שפשוט לא עובדים לי..
החלטתי לעשות טיפול בעזרת הקאמבו.
לתת לאנרגית האש החזקה שלו להכנס ולשנות את הלופ הזה של ה"תקיעות".
כמעט מיד אחרי השלב האינטנסיבי של הטיפול, הרגשתי הקלה ושקט בראש שהחליפו רעש סטטי בראש וסטרס כללי בגוף, וישנתי עמוק וטוב בלילה. ומהבוקר אחרי הרגשתי שונה, אדם שונה, מאד שליו,רגוע, מרוכז, מדוייק, חד, אובייקטיבי ונקי 💫
אני יכול להגיד שההוויה הזאת של השלווה מלווה אותי גם כמה ימים אחרי.

היתי לי הזכות,להכיר ולהתנסות בחוויה הזאת בהנחייתך 
אני מודה לך 🙏🌼

​חוויות משתתפים
bottom of page